Вода – це життя

Цікаві факти про воду, денна норма води

Скажи мені, скільки ти п’єш, і я скажу, що в тебе болить, — так можна перефразувати відоме прислів’я. Ізраїльські лікарі запевняють, що багато хвороб мають лише одну причину — хронічну нестачу рідини. І це правда. Вода очищає наше тіло зсередини  так само, як водяний струмінь змиває бруд зовні. Разом з водою з організму виводяться шкідливі речовини і токсини. Основна частина цього процесу відбувається в нирках, де утворюється сеча. Коли води недостатньо, кількість сечі зменшується, а концентрація токсинів у крові зростає. З’являються симптоми інтоксикації — головний біль, загальне нездужання, відчуття втоми. Нестача води шкодить і самим ниркам — у них накопичуються солі, які з часом перетворюються на ниркові камені.

А група британських учених на чолі з Девідом Льюїсом нещодавно довела, що недостатня кількість вжитої рідини може бути причиною хронічного нежитю і частих застуд, бо суха слизова оболонка носа і горла не може протистояти мікробам і вірусам. Щоб боротися з непроханими гостями, слизова має бути вологою, а для цього потрібно багато пити. За даними Льюїса, люди, що випивають на день менше 3 склянок води, страждають від застуди і хронічного нежитю в п’ять разів частіше, ніж ті, хто випиває 8 склянок. Нестача рідини призводить також до стійких запорів.

Саме від якості води, яку ми напиваємо, залежить стан нашого здоров’я, якість нашого життя. Вода варта того, щоб ми цікавились, що ми п’ємо і зробили все можливе, щоб ця вода була чистою і фізіологічно повноцінною.

Людину, яка «не дружить» зі склянкою води, можна легко впізнати по шкірі. Вона має нездоровий колір, на ній чіткіше виступають зморшки. Не випадково знамениті манекенниці і голівудські актриси починають розповідь про свою дієту із згадки про воду — без двох літрів мінералки зірки не уявляють свого дня.

Схуднути – легко !

Випиваючи щодня по 2 -2,5 літра води (крім соків, сподіваючись і кави) ми можемо подавити відчуття голоду і скоротити кількість споживаної їжі (звичайно, при цьому варто обмежити і споживання жирних продуктів).

Причому пити потрібно саме воду, оскільки навіть чай і кава містять активні речовини, що змінюють хімічний склад організму. А що говорити про газовані напої, що «насичені» шкідливими хімічними сполуками, викликають додаткове обезводнення.

260811-6

Цікаві факти про воду:

 • Людина  вмирає при втраті 20 % рідини .
 • Людина може обходитися без їжі 30 діб і лише менше тижня без води.
 • Вживання кофеїну та алкоголю призводить до обезводнення . На кожну випиту чашку кави або порцію алкоголю треба випити додатково склянку води.
 • Людський організм на 60-70 % складається з води , а дитячий на 80 %. П’ятимісячний ембріон складається з води на 94%.
 •  За добу людина виділяє стільки тепла , що його вистачить , щоб довести до кипіння 33 літри крижаної води.
 •  Перші живі організми на Землі виникли у воді!
 •  Одним з найбільш водянистих продуктів є кавун , він складається на 93 % з води. Якщо говорити про найбільш водянистих тварин , то п’єдестал очолюватиме медуза , так як вона на 99 % складається з води.
 •  У Азербайджані є вода , в якій присутня велика кількість метану , тому , піднісши до неї сірник , вона може спалахнути.
 •  В Антарктиді є озеро , вода в якому в 11 разів солоніша морської і може замерзнути тільки при температурі -50 С.
 •  За даними ЮНЕСКО , найчистіша вода знаходиться у Фінляндії.
 •  Незважаючи на те , що ПАР це африканська країна – вода в кранах країни вважається третьою в світі за чистотою і придатна відразу в їжу.
 • Забруднені підземні води очищаються протягом декількох тисячоліть.
 • Не можна кип’ятити воду більше одного разу , при повторному кип’ятінні виділяється діоксин , отруйна речовина, що викликає рак.
 • Людина за своє життя випиває в середньому 35 тонн води.

10