Як боротися з менструальним болем

Дівчата не повинні страждати від болючих менструацій і, тим більше, не повинні миритися з ними. Але перш ніж хапатися за парацетамол і пляшку гарячої води, варто подумати. Трішечки змінивши свої смакові переваги, можна назавжди забути про менструальні болі.
pochemu-pri-mesjachnyh-bolit-zhivot-prichiny-i_1

  • Відмовся від цукру і кофеїну. Потрапляючи в організм, цукор може привести до надмірно швидкого зростання дріжджів в шлунку, викликаючи тим самим здуття живота і спазми. А кофеїн містить у своєму складі ксантин, який тільки посилює біль. Краще зовсім відмовитися від цих продуктів, замінивши цукор на мед, а кавові напої – на зелений чай.

 

  • Пий трав’яні чаї. Імбир і куркума мають протизапальні властивості і можуть застосовуватися як болезаспокійливі. Крім того, вони не шкодять організму, на відміну від таблеток, які вбивають корисні бактерії.

  • Не зневажай овочами. Брокколі, цвітна і брюссельська капуста містять велику кількість індолу, який відмінно підтримує гормональний баланс. В ідеалі жінка повинна з’їдати не менше 300 грамів овочів щодня.

  • Борись зі стресом. У менструальний період жіночий організм викидає велику кількість кортизолу – гормону стресу, що викликає гормональний дисбаланс і робить нас нервовими і дратівливими. Займися чимось приємним, роби те, що приносить тобі задоволення. Це підвищить рівень ендорфіну, який відповідає за позитивні емоції.

  • Не налягати на сіль. Після солоної їжі організм починає заповнювати баланс рідини, в результаті чого з’являється набряклість. А це часто призводить до болю в грудях, яку багато дівчат відчувають під час менструації. Денна норма солі для жінки не повинна перевищувати 3-5 грамів.

  • Їж незамінні жирні кислоти. Менструальні болі є ознакою запалень, а риб’ячий жир, в якому міститься велика кількість жирних кислот омега-3, служить відмінним протизапальним. Незамінні жирні кислоти містяться також в морській капусті, горіхах і оливковій олії. Наш організм не виробляє незамінних жирних кислот самостійно, тому дуже важливо їсти продукти, в яких вони містяться.