Як навчитись правильно відпочивати

Як навчитись правильно відпочивати
Як навчитись правильно відпочивати

Чи завжди ти знаєш, від чого втомилася і як відпочити так, щоб дійсно відчути прилив сил і активності? Швидше за все, немає. А чому? Тому що сучасна людина розівчилась відпочивати правильно і перемикати свої захоплення так, щоб різноманітність перетиналося зі зміною активності та спрямованості. Як це? Розберемося детальніше.

Не відриваючись від природи

Кожен житель мегаполісу напевно скаже, як йому хочеться спостерігати горизонт, морський берег і зелений ліс, хоча б по вихідним. Звідки ж такі бажання і чому вони виникають практично у всіх, хто мешкає в містах? Все більш ніж просто – це закладено в нас природою!

Наші предки завжди були “прив’язані” до землі, ходили босяком, носили натуральний одяг, могли споглядати красиві лісові масиви не на екрані монітора, а прямо перед собою. Навіть інтуїтивно людина розуміє, що гармонію з собою неможливо знайти без взаємозв’язку з навколишньою фауною (саме тому ми заводимо домашніх улюбленців) і флорою (розводимо кімнатні рослини). Тому перше і найважливіше правило нормального відпочинку – це воз’єднання з природою.

Якщо не море, то найближче водоймище, лісосмуга, міський пляж, сквер – для того, щоб відчути себе краще і скинути тягар міського темпу життя потрібно не так вже багато. Пару годин в тиші, при співі птахів і пахощах трав, без всяких “я повинна” або “я не встигну” і світовідчуття стане зовсім іншим, а настрій підніметься.

Втомилася від себе

Ще однією причиною хронічної втоми і невірного відпочинку є бажання постійно відповідати прийнятим канонам в суспільстві. На роботі, вдома, в компанії ти поводишся “як треба”. У підсумку і на відпочинку послаблення не буде. Підсвідомо вироблені за довгий час звички і манери поведінки нікуди не зникнуть, а значить, і розслабитися, не вийде.

Як утекти від себе? В принципі ніяк. Але з собою можна укласти “міні-договір”. Наприклад, чесно сказати собі, що ти їдеш в чужу, абсолютно незнайому місцевість, і будеш вести себе так, як тобі заманеться. І слідкувати за цим правилом!

“Зміна декорацій”

Це стосується трудоголіків і захоплених своєю справою людей. Часто улюблена справа або дорого оплачувана робота затягують нас так, що змінити обстановку нам просто не приходить в голову.

Займаєшся офісною роботою – відпочивай на природі, цілими днями бігаєш – полеж у свій вихідний на дивані або прийми ванну. Професія вимагає постійного спілкування, ідеальної зовнішності і певних манер – влаштуй день без всього цього. Різка зміна оточення, фізичних навантажень, інтер’єру або виду діяльності найкращий релакс для організму.

А також можна знайти для себе нові цікаві та незвичайні захоплення. Чому б і ні? Наприклад, джампінг, пейнтбол, дайвінг, аквааеробіка або настільний теніс. Головне, щоб стало по-справжньому цікаво і приємно так проводити час.

Як навчитись правильно відпочивати
Як навчитись правильно відпочивати