Як “підняти” себе вранці?

Як "підняти" себе вранці?
Як "підняти" себе вранці?

І знову одвічне питання – як прокинутися вранці? Особливо це важко зробити осіннім ранком, коли, здається, ми готові все віддати хоча б за півгодини жаданого сну. Як зробити процес пробудження менш болісним і довгим?

Деякі люди буквально підхоплюються з ліжка, незважаючи на велике бажання закутатися в ковдру і продовжувати солодко спати. Навіть більше – деякі стверджують, що такий спосіб пробудження миттєво заряджає бадьорістю й енергією. Можливо, це справедливо відносно людини, що володіє незвичайною силою і енергією або професійного спортсмена, але взагалі даний метод не знаходить підтримки у людей. Лікарі кажуть, що процес пробудження повинен бути поетапним і нерізким, тому можна дозволити собі полежати в ліжку 1-2 хвилини і дійсно прокинутися, а не мучити, ще заспане тіло, різкими рухами.

Як "підняти" себе вранці?
Як “підняти” себе вранці?

Навіть наймодніша і найприємніша мелодія телефонного будильника незабаром перестане викликати радісні емоції, тому можна спробувати використовувати як будильник радіо – увімкніть його за 10 хвилин до потрібного часу: легка бадьора музика улюбленої радіостанції дозволить вам прокидатися поступово і повільно. Мабуть, це краще, ніж раптовий дзвін телефону над вухом.

Потягніться і позівайте. Коли ви зіваєте, ви захоплюєте більше повітря, ніж тоді, коли дихаєте носом. Прилив повітря до мозку сприяє швидкому «прийти у себе»; потягніться, випряміть руки і ноги – це своєрідна зарядка і тонус для розслаблених за ніч м’язів. Потягування виключить неприємні відчуття при різких поворотах голови.

Деякі використовують кілька будильників, які телефонують з інтервалом в 5-10 хвилин. Звичайно, це питання звички та індивідуальних особливостей, можливо, комусь так справді легше вставати, проте нерідко багаторазовий будильник тільки продовжує ранкові муки: виходить так, що ви прокидаєтеся і засинаєте кілька разів, у результаті чого сонливість нікуди не йде, а, навпаки , тільки збільшується.

Для того щоб підбадьоритися і перестати натикатися на одвірки, потрібно прийняти прохолодний душ, який розбудить тіло і поверне ясність думки. Випийте чашку міцного ароматного чаю, бажано з лимоном. Будити себе все краще (корисніше) чаєм, ніж кавою, яка діє приблизно так само, як сигарета. І, звичайно, найголовніше в ранковому пробудженні, як і в будь-якій іншій справі, – це емоційний настрій.

Важке пробудження вранці – це все-таки дрібниця життя, а не її суть. Скажіть собі, що цю незручність потрібно просто подолати! 😉

Як "підняти" себе вранці?
Як “підняти” себе вранці?