Гречка — цариця круп: користь, шкода та вплив на організм. РЕЦЕПТИ

У складі гречки є багато мінералів: калій, фосфор, магній, сірка, кремній, хлор, кальцій, натрій, залізо, цинк, марганець, мідь, бор, титан, селен, хром, йод, кобальт, фтор, молібден, нікель.

У 100 г гречаної каші знаходиться майже половина добової норми заліза (6,7 мг – 47,66%). Вона лідирує серед інших круп (і не тільки) за вмістом цього мікроелемента. Слід звернути увагу на те, що Fe, що отримується з рослинних продуктів засвоюється довше, ніж з тварин. Вміщені в гречці жири, прирівнюються до тваринних, завдяки чому цю крупу часто називають замінником м’яса в різних дієтах.

Корисні властивості гречки:

Сприяє нормалізації обміну речовин.

Сприятливо позначається роботі шлунково-кишкового тракту, робить корисний вплив на печінку. Кашу можна вживати при гастриті, як з підвищеною, так і зі зниженою кислотністю, а також при панкреатиті. В даному випадку варто з особливою обережністю ставитися до різних добавок при приготуванні.

Вміщені в її складі флавоноїди, запобігають виникненню тромбозу, знижують ризик виникнення онкологічних захворювань. Вони зберігають клітини, перешкоджаючи окислювальним процесам, що сприяє профілактиці раку.

Завдяки вмісту органічного цукру, гречка нормалізує вміст цукру в крові, що корисно для діабетиків.

Фолієва кислота зміцнює серце і судини, сприяє кровотворенню. Допомагає в лікуванні лейкемії, анемії, лейкозі.

Клітковина, що міститься в гречці, виводить з організму шлаки.

Перешкоджає виникненню набряків та допомагає при гіпертонії.

Виготовляють спеціальні лікувальні подушки з гречаним наповненням, які сприяють міцному сну.

Лікарські препарати з квіток і листя гречки загоюють рани, лікують захворювання верхніх дихальних шляхів, допомагають при скарлатині, променеві хворобі.

Допомагає в лікуванні ревматизму, артриту.

При різних шкірних захворюваннях добре допомагає гречана мука. Для дітей вона є відмінним гіпоалергенним, заспокійливим і дезинфікуючим засобом, якщо використовувати її в якості присипки (борошно потрібно попередньо просіяти).

Дуже корисним вважається гречаний мед. Вживання його в їжу сприяє зміцненню серцевого м’яза, стінок судин, очищає кров.

Корисна гречана крупа і для вагітних, а саме: дозволяє впоратися з перепадами тиску; є профілактикою анемії; залізо, що міститься а гречці, збагачує плід киснем; фолієва кислота важлива для нормального розвитку майбутньої дитини, запобігає розвитку вродженої вади серця; лізин є будівельним матеріалом м’язових тканин; допомагає при печії, нормалізує травлення, допомагає при закрепах.

Шкода і протипоказання щодо вживання гречки

Протипоказанням до застосування гречки можна назвати індивідуальну непереносимість. Для всіх інших каша є дуже корисною. Але добре все те, що в міру, тому не варто зловживати гречаною крупою. Особливо це стосується людей з хронічними захворюваннями серця, порушеннями шлунково-кишкового тракту, діабетиків.

Гречка є вельми корисним і приємним на смак продуктом. Кожній людині вона знайома ще з дитинства. Для багатьох вона і сьогодні залишається однією з найулюбленіших круп. Але важливо пам’ятати, що вона корисна лише в невеликих кількостях. Незважаючи на велику кількість вітамінів і мінеральних речовин при тривалому вживанні вона може викликати занепад сил.

Як готувати гречану крупу:

7 незвичайних страв з гречки для всієї родини

За матеріалами