9 ознак того, що вашому організму не вистачає магнію

9 ознак того, що вашому організму не вистачає магнію
9 ознак того, що вашому організму не вистачає магнію

Якщо ви постійно відчуваєте втому, ваші очі сіпаються, а м’язи спазмують, то найімовірніше у вашому організмі не вистачає магнію. Дефіцит магнію може викликати серйозні захворювання, оскільки багато процесів в організмі залежать від цього елемента. Саме тому ви повинні бути насторожі та вміти вчасно діагностувати його нестачу.

Перелік симптомів дефіциту магнію.

1. Потяг до солодкого

Страшенне бажання їсти щось солодке свідчить про те, що в організмі відсутні певні мінерали, зокрема магній. Втрати магнію у жінок часто пов’язані з менструацією, а у спортсменів – з інтенсивним тренуванням, коли організм витрачає магній на роботу м’язів.

2. М’язовий біль та судоми

М’язові спазми можуть бути дуже болісними. Якщо ви регулярно страждаєте від них, це може бути ознакою низького рівня магнію. Магній і вітаміни D, E і B можуть запобігти м’язовим судомам. Отже, відвідайте свого лікаря, щоб перевірити рівень цих вітамінів і переконайтеся, що ви отримуєте рекомендовану їх дозу.

Крім того, ви можете спробувати полегшити біль, масажуючи уражені м’язи за допомогою кругових рухів.

3. Безсоння

Дефіцит магнію може викликати безсоння. Магній є життєво важливим для функції, що називається “розслабленням мозку”. Ця здатність мозку допомагає нам розслабитися і спокійно заснути.

Як ми вже згадували раніше, низький вміст магнію може призвести до м’язових судом. Це викликає синдром неспокійних ніг – стан, через який ноги здригаються вночі. У результаті знижується якість вашого сну.

4. Вразливість кісток

Дефіцит магнію також може збільшити ризик розвитку вразливості кісток, що може призвести до підвищеного ризику переломів. Річ в тому, що дефіцит магнію здатний знизити рівень кальцію в крові, а кальцій є необхідним для підтримки здорових кісток.

5. Сильна печія

Якщо у вас дефіцит магнію, їжа та шлункова кислота піднімаються до стравоходу. Це призводить до печіння, яке називається кислотним рефлюксом або печією.

6. Стрес і апатія

Магній є важливим елементом для утворення сильної нервової системи. Цей елемент несе відповідальність за релаксацію. При нестачі магнію в організмі людина відчуває безпідставні тривожність та стрес. Отже, ризик депресії різко зростає.

7. Закреп

Маємо багато причин, через які у вас може бути закреп, від стресу до браку клітковини. Магній має розслаблювальний ефект на багато частин тіла, в тому числі й на травний тракт. Через відсутність цього мінералу функції кишківника не працюють належним чином, що призводить до закрепу.

8. Втома

Магній необхідний для реакцій, які продукують енергію в клітинах. Без магнію у вас не буде достатньо енергії на клітинному рівні. Це може проявитись як втомлюваність та брак мобільності.

9. Сильний головний біль

9 ознак того, що вашому організму не вистачає магнію

Якщо у вас не вистачає всіх цих поживних елементів (вітамінів А, В, С і D), це може призвести до дуже сильного головного болю. Мігрені зазвичай вражають лише один бік голови. Дефіцит магнію може викликати мігрень та часті головні болі. Маючи дефіцит цього мінералу, кровоносні судини в мозку швидко звужуються і поширюються, що є причиною мігрені. Достатня кількість магнію в організмі зменшує ризик змін в кровоносних судинах і усуває головні болі.

Які харчові продукти багаті на магній?

Збалансоване харчування може забезпечити щоденну потребу організму в магнію. Багато людей не отримують достатньої кількості цього мінералу, оскільки вони ведуть неправильний спосіб життя.

Ось список продуктів, які можуть збільшити рівень магнію у вашому тілі:

Ви колись помічали будь-які ознаки дефіциту магнію в організмі? Що допомогло вам покращити ці симптоми?

За матеріалами