Все про користь базиліка і рецепти з його додаванням

Назва базилік походить від грецького basileus і переводитися як «король». Саме тому його сміливо можна називати королем трав і прянощів.

Базилік – запашна і пряна трава, яку використовують в Європі, Азії і на Кавказі. Вважається, що базилік спочатку з’явився в Індії, а в Європу він потрапив завдяки Олександру Македонському. На своїй батьківщині, в Індії, базилік до сих пір вважається священною рослиною. У 18 столітті, у Франції, прянощі почали сміливо і часто використовувати в кулінарії. До нас же базилік потрапив приблизно в 17-18 столітті в якості лікувальної рослини. Пізніше, з’ясувавши його корисні властивості, його почали використовувати в кулінарії. Спецію додають у страви в свіжому і сушеному вигляді.

Користь базиліка

Існує приблизно 70 видів базиліка. Найвідоміші серед них – фіолетовий, зелений і лимонний базилік. У ньому містяться такі вітаміни як А, С, В2, РР, а так само каротин і рутин. Серед мінералів найбільше заліза, міді, марганцю, магнію і кальцію.

Чай з листя рослини допомагає нормалізувати сон і заспокоїти нерви, а відвар має спазмолітичну та антисептичну властивість, що дозволяє прискорити загоєння не глибоких ран.

Завдяки евгенолу базилік є відмінним антибактеріальним засобом. Так само відвар з прянощів має кровоспинну властивість. Завдяки цьому його можна використовувати для полоскання порожнини рота при кровоточивості ясен.

При додаванні базиліка в страви, ви можете бути спокійні за рівень холестерину в крові. Це через те, що базилік знижує згортання крові і робить більш еластичними стінки капілярів.

Даний продукт дуже низько калорійний (всього 23 кілокалорії на 100 грам).

Для тих, хто на дієті

Свіжа зелень базиліка – це всього лише 30 калорій. Тому враховуючи величезну користь базиліка, дієтологи настійно рекомендують включати його до складу різних дієт – це не тільки смачно і урізноманітнює меню, а й заповнить вітамінно-мінеральну утрату, яку відчуває організм практично при будь-якій дієті. А поєднання базиліка і розмарина використовують при безсолевій дієті як замінник солі.

І ще. Базилік відмінно росте на підвіконні, тому при бажанні ви можете мати його на своєму столі практично цілий рік. А ось в холодильнику ця трава тримається недовго – всього лише 3-4 дні.

Страви з додаванням базиліку

Овочевий салат з кус-кусом: покроковий рецепт

Підлива до макаронів — 10 найкращих рецептів соусів

Мед, базилік, цибуля та прянощі для ароматних помідорів за 5 хвилин!

Соус для шашлику: 9 найсмачніших рецептів

Піца-булочки: чудова ідея для сніданку, або зручний перекус на пікнік

Свинина, запечена з базиліком у фользі